Сега е точно Саб Окт 20, 2018 9:46 am


 • Форум
  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • VAZNO!!  Што треба да знаеш пред да игрш на KratovoGaming
  1 Теми
  1 Мислења
  Roleplay pravila...
  Пон Мар 21, 2016 7:54 pm
  Admin Видете го последното мислење
 • Исвестувања  Тука Ќе ве исвестуваме за сите новости на серверот.
  1 Теми
  1 Мислења
  Informacii za se...
  Вто Мар 22, 2016 1:33 pm
  Admin Видете го последното мислење
 • Support  Секој проблем што го имате на сервер со account или било што пријавете го тука.
  0 Теми
  0 Мислења

 • Кршење правила  Тука може да пријавите доколку некој прекршува правила.
  1 Теми
  1 Мислења
  Правило за отвар...
  Вто Мар 22, 2016 1:53 pm
  Admin Видете го последното мислење
 • Лидер Борд  Тука ке можете да се пожалите од некој лидер и да се пријавите за лидер.
  1 Теми
  3 Мислења
  Aplikaci za Lide...
  Чет Мар 24, 2016 10:08 pm
  Admin Видете го последното мислење
 • ГамеМастер Борд


  Тука ке можете да се пожалите од некој ГамеМастер и да се пријавите за ГамеМастер
  0 Теми
  0 Мислења

 • Помош


  Доколку ви е потребна помош може да побарате тука.
  0 Теми
  0 Мислења

 • Идеи и предлози


  Предложете ни некоја идеја.
  0 Теми
  0 Мислења

 • Купувам/Продавам


  Доколку продавате имот или сакате да најдете да купите може да пронајдете повеќе во ова тема.
  0 Теми
  0 Мислења

 • Галерија


  Тука може да ставате слики,видео од сервер.
  0 Теми
  0 Мислења

 • KratovoGaming™


  Тука може да најдете повеќе за KG™ исто така може да пофалите или да се пожалите на некого.
  0 Теми
  0 Мислења

 • Банирани


  Сите банирани играчи на сервер ке ги најдете тука заедно со причината за бан.
  0 Теми
  0 Мислења

Кој е он-лајн?

In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 12 во Нед Дек 17, 2017 12:48 am

Регистрирани членови: Никој


No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days

Legend : [ Moderators ]

Нашите членови се испратиле точно 6 мислења

Постојат b>6 регистрирани членови

Најновиот регистриран член е Kiko Velkovski


 • Нови мислењаНови мислења
 • Нема нови мислењаНема нови мислења
 • Форумот е заклученФорумот е заклучен